Konferencija ,,Knyga – visaverčio kūrybiškumo šaltinis‘‘

56823237 412740996204819 1692050362518732800 nKai išmaniosios technologijos tapo svarbia šiuolaikinio pasaulio dalimi ir daugelis vaikų nebeįsivaizduoja savo laisvalaikio be mobiliojo telefono ar kompiuterio., pasekmė – vaikų skurdus žodynas, bendravimo problemos, emocinio intelekto stoka, užsisklendimas.
Radviliškio Vaižganto progimnazijoje vyko konferencija „Knyga – visaverčio kūrybiškumo šaltinis", skirta priešmokyklinio ugdymo pedagogams šiomis aktualiomis temomis. Konferencijos tikslas – pasidalinti gerąja darbo patirtimi, kaip priartinti priešmokyklinio amžiaus vaikus prie knygos ir padaryti vaikų pasaulį gražesnį.
Po nuotaikingo Vaižganto progimnazijos priešmokyklinio ugdymo ugdytinių ir jų pedagogių pasirodymo sveikinimo žodį tarė Nijolė Krušienė, Vaižganto progimnazijos direktorė. Vadovė pasidžiaugė darbščiomis ir kūrybingomis savo įstaigos priešmokyklinio ugdymo pedagogėmis ir palinkėjo produktyvaus darbo. Gailutė Toleikienė, Radviliškio rajono savivaldybės ŠSPC SJNUC metodininkė, taip pat dėkojo už iniciatyvą, palinkėjo pedagogams sklandaus darbo.
Pirmoje konferencijos dalyje mokytojai išklausė Nijolės Bražienės, ŠU, Edukologijos fakulteto Lietuvių kalbos didaktikos katedros lektorės, socialinių mokslų daktarės, pranešimą ,,Skaitymo dovana šiuolaikiniam vaikui". Lektorė pabrėžė, kad knygų skaitymas vaikus supažindina su supančiu pasauliu, moko jį suprasti, kritiškai vertinti, lavina mąstymą, atmintį, turtina vaizduotę, žadina kūrybiškumą, ugdo dėmesio koncentraciją. Antroji lektorė – Nijolė Pakštienė, Radviliškio rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriaus vedėja, perskaitė pranešimą ,,Kaip paskatinti vaikus skaityti" , taip pat pristatė interaktyvųjį istorijų sekimo būdą ,,kamishibai", kuris palengvina turinio suvokimą ir skatina aktyvų istorijos klausymą.
Priešpiet pedagogės aplankė Vaižganto progimnazijos skaitykloje veikiančią Lietuvos priešmokyklinio amžiaus vaikų sukurtų knygelių parodą, o papietavusios iš naujo kibo į darbus ir pristatė savo praktinius pranešimus, pasidalino darbo patirtimi. Konferencijos pabaigoje pedagogės savo mintis kūrybiškai surašė įvairių formų ,,knygose", kurios byloja apie tai, jog knyga buvo, yra ir išliks ne tik žinių, bet ir visaverčio kūrybiškumo šaltiniu.
Apibendrindama konferencijos darbą, Nijolė Krušienė, Radviliškio Vaižganto progimnazijos direktorė, padėkojo visai organizacinei grupei: mokytojoms Onai Gabenienei, Neringai Morkūnienei ir Jolantai Pocevičiūtei, direktorės pavaduotojai Vaidai Apšegienei ir Gailutei Toleikienei, Radviliškio rajono savivaldybės ŠSPC SJNUC metodininkei.

Ona Gabenienė, PUG ,,Boružiukai'' mokytoja

Hits: 403