Integruotos pamokos netradicinėje aplinkoje

Paskelbta: Penktadienis, 13 balandžio 2018

20180328 103739Kovo 28 dieną 4a klasėje organizuotos integruotos dorinio ugdymo, lietuvių kalbos, pasaulio pažinimo, dailės ir technologijų pamokos ,,Kristus prisikėlė, bunda gamta" Mažuolių miške. Pamokas organizavo mokytoja metodininkė Regina Jašinskienė kartu su mokinio Vakario mama Radviliškio Lizdeikos gimnazijos tikybos mokytoja Inga Zabuliene ir Radviliškio urėdijos miškininkais.
Tikybos mokytoja mokiniams papasakojo apie kiaušinių marginimo simbolius, paaiškino jų reikšmes. Mokiniai šiais simboliais papuošė net 21 inkilėlio stogelius - taip parašydami paukšteliams laiškus. Mažieji gamtos bičiuliai paukšteliams linkėjo ilgai gyventi, grįžti į savo gimtą kraštą, džiuginti savo giesmėmis visus žmones.
Miškininkai paaiškino, kaip reikia taisyklingai kelti inkilus, kokio didumo landos skirtos įvairiems paukšteliams. Miškininkų vadovaujami, mokiniai iškėlė paukšteliams naujus namelius.
Mokiniai besidairydami po mišką sužinojo, kad ir su ąžuolo, uosio žievėmis, samanomis, įvairiais augalais irgi galima marginti kiaušinius.
Iškėlę inkilus, mokiniai žaidė įvairius žaidimus su margučiais, kepė ant laužo dešreles, ,,kiškio pyragą" (skautų duoną, kurią apliejo šokoladu).
Inkilų kėlimo šventės šios klasės mokiniams jau tapo tradicija, nes tokia veikla organizuojama jau treti metai iš eilės. Mokiniai moka gamtoje ne tik linksmintis, bet ir ją globoti.

R.Jašinskienė, 4a klasės auklėtoja

Peržiūros: 274