Ateitis Šiaurės šalyse

siaures saliu biblioteku savaite2016Lapkričio 14 – 18 d. visose Šiaurės šalyse vyko didžioji rudens skaitymo šventė – Šiaurės šalių bibliotekų savaitė. Prie šios jaukios žodžio ir šviesos šventės jau 5 metus iš eilės prisijungia ir Vaižganto progimnazijos pirmokai.
Šių metų Šiaurės šalių bibliotekų savaitės tema – „Ateitis Šiaurės šalyje". Ji vertė susimąstyti apie konkrečias klimato kaitos problemas, kurias lemia mūsų pačių veikla.
Kartu su progimnazijos pirmokais ankstų pirmadienio rytą prie žvakių šviesos garsiai skaitėme lietuvių rašytojos Vakarės Aleksandravičiūtės knygos „Gugeliukai" ištrauką.
Ši knygelė skirta visiems, nuo kurių požiūrio į gamtą ir santykio su aplinka priklausys mūsų miškų ir upių, ežerų ir pelkių likimas. Tai įtaigus pasakojimas apie paslaptingus miško gyventojus Gugeliukus, kurie nuo kenkėjiškos žmonių veiklos nori apsaugoti savo namus - žaliąjį mišką ir jo gyventojus.
Aptarę knygos ištrauką, padiskutavę apie tai, kokie svarbūs mums visiems yra miškai, nusprendėme iš molio nulipdyti pagrindinius pasakos veikėjus - gugeliukus, kad jų mūsų miškuose gyventų dar daugiau. Bet, žinoma, nepamiršome, kad ir nuo mūsų pačių požiūrio ir elgesio priklauso, kokioje aplinkoje mes gyvensime ateityje.
1A ir 1B klasės mokinių darbelių paroda vyksta progimnazijos bibliotekoje.

Indrė Grigaliūnaitė, bibliotekininkė

Hits: 867