Išvyka į Lietuvos Respublikos Seimą

12208734 1675712726006059 623347027292972935 nLietuvos sakaliukų sąjungos Radviliškio skyrius vykdydamas projektą „Laisvė mylėti savo šalį" ankstų lapkričio 4–osios rytą keliavo į Lietuvos sostinę Vilnių. Pagrindinis kelionės tikslas buvo aplankyti Lietuvos Respublikos Seimą bei susitikti su Vilniaus miesto sakaliukais. Į kelionę vyko Vaižganto progimnazijos sakaliukai.
LR Seime mus šiltai pasitiko seimo nario Algimanto Salamakino padėjėja Erika Šutjevienė bei Lietuvos sakaliukų sąjungos pirmininkas Romas Turonis. Ekskursijos metu susipažinome, kokios yra Seimo funkcijos, kiek yra parlamentarų ir kaip jie renkami, kaip organizuojamas darbas (tiek parlamentarų, tiek jų padėjėjų, kitų Seimo darbuotojų). Apsilankėme senoje ir naujoje posėdžių salėse, pasėdėjome Seimo narių vietose, pajutome šių patalpų atmosferą, apžiūrėjome ekspozicijas parlamento galerijoje ir Seimo II rūmų galerijoje. Pasibaigus ekskursijai po Seimą, Erika Šutjevienė pakvietė mus pasišnekučiuoti prie arbatos puodelio. Kalbėjome apie Radviliškio jaunimo užimtumą bei apie sakaliukų sąjungos Radviliškio skyriaus veiklą, vykdomus projektus.
Tuo mūsų kelionė nesibaigė. Įspūdžiais besidalinant, keliavome į Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejų. Nuvykę turėjome galimybę susipažinti su teatro, muzikos, dailės, kino skyriais, kuriuose eksponuojamos vertingos kolekcijos. Sakaliukams didžiausią įspūdį paliko muzikos kambarys, kuriame saugoma XVIII – XX a. muzikos instrumentų kolekcija, čia pamatėme tokius instrumentus kaip orkestrionas, pianola, simfonionai, polifonai. Taip pat klausėmės senųjų plokštelių skleidžiamos muzikos.
Po apsilankymo muziejuje mūsų laukė susitikimas su Vilniaus miesto sakaliukais vaikų dienos centre "Padėk pritapti". Susitikimo metu kalbėjomės apie savo veiklas, dalinomės įspūdžiais ir patirtimi. Lietuvos sakaliukų sąjungos narės Inga ir Živilė papasakojo apie vaikų dienos centro funkcijas, kokio amžiaus vaikai jame lankosi, ką jie veikia, ko yra mokami. Kad susitikimas būtų dar linksmesnis sugalvojome pažaisti keletą susipažinimo žaidimų, kurie padėjo žaismingai praleisti laiką drauge. Atsisveikindami sutarėme ir toliau gražiai draugauti ir bendradarbiauti.
Projektą finansuoja Radviliškio rajono savivaldybė.

Hits: 1025