Tolerancijos dėlionė

,,Didis žmogus ištiesia ranką, mažas – pakiša koją.''
Senolių išmintis


Lapkričio 16 – oji - Tolerancijos diena. Šią datą mini daugelis demokratinių valstybių nuo 1995 m., kai UNESCO šią dieną paskelbė Tarptautine tolerancijos diena.
2020 metų Tolerancijos dienos idėja – Tolerancijos dėlionė. Dėlionės tema reiškia nedideles detales, kurias sujungus į vieną visumą, gauname piešinį ar paveikslą tam tikra tema. Šių metų temą padiktavo išgirsta mintis, jog mūsų visuomenė – kaip dėlionė, sudaryta iš skirtingų gabalėlių, kurias sujungus – gauname visos visuomenės paveikslą. Visuomenę sudaro skirtingi žmonės pagal amžių, lytį, socialinę padėtį, išsilavinimą, pažiūras, pomėgius, gyvenimo būdą ir t.t.
Ruošiantis tarptautinės Tolerancijos dienos minėjimui, su Radviliškio Vaižganto progimnazijos 5-8 klasių mokiniais buvo aptarti istoriniai įvykiai ir paanalizuota, kaip totalitarinėse valstybėse buvo nepriimtina, jog visuomenėje yra skirtingi žmonės. Tokioje visuomenėje neturėjo likti vietos tiems, kurie buvo kitokie ar jautėsi kitokiais. Per dorinio ugdymo pamokas paanalizuoti tolerancijos / netolerancijos pavyzdžiai: kaip netolerancija kitokiam gali tapti agresija prieš kitą asmenį, žmonių grupę. Aptartos tolerancijos ribos ir tai, kad toleravimas negali virsti abejingumu.
Trečių ir ketvirtų klasių mokiniai su mokytojomis aptarė, kokią mato mūsų visuomenę, ar pastebi nepakantumo, netolerancijos atvejus mokykloje, klasėje, artimiausioje aplinkoje., skaitė ir analizavo pasaką ir gamino (piešė, spalvino) dėliones, kuriuose atsispindėjo tolerancijos tema.

Aušra Krasuckienė,
dorinio ugdymo mokytoja

Hits: 57