Pradinukai minėjo rašytojo Vaižganto gimtadienį

ddddRugsėjo 20-oji - rašytojo Juozo Tumo Vaižganto gimimo diena. Šiais metais minimos kunigo, rašytojo, visuomenės veikėjo, lietuvybės puoselėtojo 150-osios gimimo metinės. Ta proga Vaižganto progimnazijos bibliotekoje pradinukai minėjo rašytojo sukaktį.
Pirmą pamoką į biblioteka rinkosi 1B klasės mokiniai, jie apžiūrėjo rašytojui parengtą knygų parodą, klausėsi bibliotekininkės pasakojimo apie Vaižganto gyvenimą. Klausytis bibliotekininkės skaitomų pasakojimų iš Vaižganto knygelės „Mikutis gamtininkas", mokiniai sugužėjo į skaityklą.
Antrą pamoką bibliotekoje ir skaitykloje lankėsi 4B klasės mokiniai. Jie ne tik klausėsi bibliotekininkės pasakojimų, bet ir patys skaitė pasakojimą „Bitės lankonys".
Trečią ir ketvirtą pamoką susipažinti su Vaižganto gyvenimu ir kūryba apsilankė 2A, 2B, 2C klasių mokiniai. Vaikai sužinojo, kad Vaižgantas ne tik rašytojo slapyvardis, bet ir pagoniško linų ir kanapių dievo vardas ir kodėl, būtent jį, pasirinko rašytojas. Vaižgantas buvo žmonių mylimas kunigas, spaudos darbuotojas, visuomenės veikėjas, pedagogas. Žinomiausia Vaižganto knygelė vaikams yra „Mikutis gamtininkas". Įvairius pasakojimus apie augalus ir gyvūnėlius iš knygeles skaitė bibliotekininkė.
Knygų parodą, skirtą Vaižgantui, mokiniai lankė ir pertraukų metu. Prasmingai praleista diena, pagerbiant Juozo Tumo – Vaižganto atminimą, primena, kad kiekvienas kultūringas ir išsilavinęs žmogus turi pažinti savo tautos žymius veikėjus, jų nuveiktus darbus ir sekti jų pavyzdžiu.

Daiva Gaivelienė,bibliotekininkė

Hits: 217