Aštuntokų išleistuvių šventė

astuntokaiBirželio 13 d. į aktų salę popietės metu rinkosi Radviliškio Vaižganto progimnazijos bendruomenė: administracija, mokytojai, aštuntokų tėveliai, artimieji, pasmalsauti atėję septintokai ir buvę šios mokyklos mokiniai, jau gimnazistai. Norėdami patekti į šventiškai papuoštą aktų salę, svečiai turėjo praeiti pro „gyvą koridorių" –su rožėmis rankose aštuntokų virtinę. Lygiai pusę šešių vakaro suskambo varpelis – į salę patraukė aštuntokai su klasės auklėtojais, o priešakyje – pradinukai.
Pirmasis pasirodymas – aštuntokų šokis. Renginio vedėjai džiugiais žodžiais skelbė, kokia mums, aštuntokams, svarbi ši diena. Šventė buvo pilna staigmenų – Gabrielė, 8b, puikiai dainavo, jai pritarė visus nustebinęs Laurynas, 8a., dainavo pirmąsyk, bet ne paskutinį. Klausėmės berniukų akordeono stiprių akordų garsų, džiaugėmės aštuntokių temperamentingu sukurtu šokiu. Taip pat negalima pamiršti jautrios, visų širdis palietusios Nijolės Krušienės, Vaižganto progimnazijos direktorės, kalbos. Ona Mikalauskienė, 8a klasės mokinių pradinių klasių mokytoja, padovanojo mūsų senus piešinukus, užduotėles, nuotraukas, kuriose įamžintos mūsų vaikystės akimirkos. Pažvelgus į senąsias nuotraukas, net sunku patikėti, kad buvome tokie maži! Mūsų auklėtojas Virginijus Plukas mokyklai padovanojo įrėmintą aštuntokų vinjetę – tebūnie tai naujos tradicijos pradžia! Alva Kazlauskienė, 8b klasės auklėtoja, padėkojo už kartu praleistus ketverius metus. O mes, aštuntokai, mūsų tėveliai, auklėtojams, mokytojams už rūpestį ir tuos įdomius, kartu praleistus metus nelikome skolingi, įteikėme gėlių. Ir ,žinoma, baigdami renginį, skaitėme „testamentą" septintokams, įteikėme tradicinį suolelį progimnazijai. Patarėme septintokams: „ Būkite, tapkite geresniais už mus! Kai mūsų nebeliks mokykoje, kažkas juk turės užimti skaitovų, olimpiadininkų vietas..."
Popietę vainikavo daina „Mūsų linksmas gyvenimas". O tie, kas norėjo pasidalinti įspūdžiais, pabendrauti, paskanauti aštuntokų tortu, rinkosi valgykloje. Šventė buvo šauni ir mums, aštuntokams, vienintelė, ačiū visiems!

Martyna Krivickaitė, 8a

Hits: 245