Dėmesys sveikai gyvensenai

BeFunky Collage 2Radviliškio Vaižganto progimnazijos kūno kultūros mokytojos Ilma Pipirienė ir Nijolė Poškienė kūno kultūros pamokas organizavo „kitaip" – didelį dėmesį skirdamos sveikai gyvensenai. Dvi savaites mokiniai vykdė įvairias veiklas: išklausė faktus apie bakterijų atsparumą antibiotikams ir atsakingą šių vaistų vartojimą. Didelis dėmesys buvo skirtas mitybai. Aptarėme, kokį maistą mokiniai valgo pertraukų metu, kuo yra naudingesnis šiltas mokyklos valgykloje patiekiamas maistas. Kuo žalingi skonio stiprikliai, kvapiosios medžiagos, maisto dažikliai, kurių ypatingai gausu įvairių skonių traškučiuose, saldumynuose, užkandinių ir greito maisto restoranų patiekaluose. Šiomis temomis kalbėjo mokyklos visuomenės sveikatos priežiūros specialistė L. Kučinskienė. Daugelis mokinių pirmą kartą išgirdo apie maisto švaistymo problemą, kuri ištiko ne tik Europą, bet ir visą pasaulį.
Kasmet maisto atliekos Europos Sąjungoje sudaro 88 mln. tonų arba vidutiniškai 173 kg vienam gyventojui. Lietuva iš visų ES šalių yra 19-oje vietoje pagal išmetamo maisto kiekį, kuris siekia 119 kg vienam žmogui per metus. Maisto produktų gamybos metu naudojame sparčiai senkančius gamtos išteklius: žemę, vandenį, energiją, žaliavas. Milžiniški kiekiai išmetamo maisto neigiamai veikia aplinką. Didžioji dalis maisto atliekų patenka į sąvartynus, pūdamos išskiria anglies dioksidą ir itin nuodingas metano dujas.
Mokiniai paruošė plakatus tema: „Ar šiukšlių dėžė – geriausia vieta maistui?", kuriuose išreiškė savo nuomonę ir kvietė taupiai vartoti maistą – išleisti mažiau pinigų, rūpintis savo ir kitų sveikata, saugoti gamtą. Informatyviausius, estetiškiausius plakatus sukūrusiems moksleiviams buvo įteikti padėkos raštai.

Loreta Kučinskienė, VSPS

Ilma Pipirienė, Nijolė Poškienė, kūno kultūros mokytojos

Hits: 400