Šalies mokinių etnokultūrinė konferencija ,,Mitinis poetinis žmogaus, gyvūnų ir augalų pasaulis“

Paskelbta: Sekmadienis, 27 sausio 2019

,,Praeitis stiprina dabartį'' (Stasys Tumėnas)koliazasSausio18 d. šeštokės Mija Skaumanaitė, Otilija ir Raminta Buivydaitės, Elinga Chlevickaitė kartu su lietuvių mokytoja D. Mikšiene vyko į Šiaulių ,,Romuvos" gimnaziją, kurioje vyko XII-oji šalies mokinių etnokultūrinė konferencija. Užsiregistravusios, apžiūrėjome kitų mokyklų paruoštas darbų parodas bei atsisėdusiosį vietas, laukėme konferencijos pradžios. Šios konferencijos svečiai ir viešnios konferencijos dalyviams, etnoerdvės saugotojams išdėstė savo mintis apie tokio pobūdžio renginio svarbą, į kurią įeina kalba, žodis, tarmės, lietuviška istorija, tėvų, senelių, senolių išmintis, gamta, mitologija, tautosaka., palinkėjo kuo geriausių įspūdžių.Prasidėjusios konferencijos metu, vienas po kito savo kūrybiškaiparuoštus pranešimus pristatė įvairių mokyklų mokiniai – nuo patarlių kilmės, liaudiškų dainų, mitologijos apie laumes iki šiuolaikinio filmuko apie amžinąjį gyvenimo ratą ir Advento papročių. Pranešimą, kurio tema ,,Orų spėjimai. Vakar ir šiandien'', pristatėme ir mes, 6c klasės mokinės.
Vėliau vyko darbas grupėse. Manau, jog buvo įdomu, nes būtent grupėje, į kurią patekome mes, pranešimai buvoiš ties nuostabūs, vienas už kitą įdomesni – jie varijavo nuo senovinių iki dabartinių vestuvių papročių lyginimo; nuostabių perskaitytų knygų iliustracijų; medžio ir žmogaus ryšio; iki kaimo turizmo praeityje ir dabar. Išgirdome ir pranešimą apie dovanų kitimą bėgant metams. Klausytis vyresniųjų buvo įdomu, svarbu mokytis vieniems iš kitų, džiaugiamės, kad mūsų pranešimas nebuvo prastesnis už kitų.
Pristačius visus pranešimus, vėl sugužėjome į salę. Buvome nustebintos tokiu gausiu informacijos kiekiu, regis, tokiuose trumpuose pranešimuose. Laikas bėgo greit –per 45 minutesiš klaipėdiečių įdomiai ir vaizdingai sužinojome, ką reiškia ir kodėl atsirado vėtrungės, išklausėme labai gražaus pasakojimo žemaičių plungiškių tarme, rietaviškiai vaizdžiai papasakojo apie sakmių daikčiukus bei jų panaudojimą dabartiniame pasaulyje, apie būrimą, žaidimus, spėjimus su augalais. Pamatėme menišką Šiaulių profesinio rengimo centro mokinių paruoštą, pasirodymą su jų pačių pagamintaisskėčiais, dekoruotaismočiučių servetėlėmis, kurie galbūt nepraktiški, tačiau jų įmantrios formos itin džiugino akį. Konferenciją užbaigė nuostabi daina ,,Lakštingalos pagarbinimas" ir padėkų įteikimu.
Manau, tą dieną aš bei mano klasės draugės praleidome informatyviai, nes pamatėme, išgirdome ir daug sužinojome. Tad į rengiamas konferencijas važiuoti tikrai verta, nes sužinai, ko tikrai nesi girdėjęs, papildai savo žinių bagažą.

Elinga Chlevickaitė, 6c

Peržiūros: 1252