Prasminga išvyka į vaistinę

Paskelbta: Sekmadienis, 09 gruodžio 2018

6cIšaušęs lapkričio 26 dienos rytas 6c klasei ir auklėtojai I. Pipirienei žadėjo įdomią dieną. Po ilgų svarstymų, atidėliojimų, būtent šią dieną nusprendėme išleisti pinigus, kuriuos mums skyrė laimėjus ,,Šauniausios klasės" rinkimus pernykščiais mokslo metais.Taigi vykomenetoli, tik į Šiaulius, į ,,Valerijono'' vaistinę. Svarbiausia patirti įspūdžiai ir naujos žinios, o pastarųjų tikrai netrūko. Vos tik atvykus, mus iškart ,,pasveikino" gaminamo maisto bei paslaptingumo kvapas.Vaistinė tikrai įdomi, juk pastarajai greitai sukaks 150 metų!
Maloniai sutikti, supažindinti, su pačia vaistine, laukėme svarbiausios išvykos dalies - degustacijos. O degustavome ne bet ką – ogi senovinius Kūčių patiekalus! Jų buvo įvairių, tačiau įsiminė ypatingiausieji: rūgštus, tačiau savotiškai skanus spanguolių kisielius, pagamintas pagal senovinį receptą, bei senas, tačiau šiuolaikiškai pateiktas kūčios receptas (pagamintas iš daigintų avižų, jų ,,pieno'', medaus, riešutų bei džiovintų vaisių). O kaipgi be karštos ramunėlių arbatos!
Paskanavę valgių, ramiai išklausėme vaistininkės pasakojimų apie sveiką mitybą, jos vertę. Sulaukėme daugybės patarimų, kurie pakeistų mūsų įpročius, kad būtume sveiki ir gražūs; sužinojome įvairių, skanių, bet sveikų patiekalų receptų. Galiausiai paklausę dar keletą rūpimų klausimų, sulaukę į juos atsakymų, atsisveikinome ir išvažiavome namo.
Ši išvyka buvo trumpa, tačiau įdomi ir vertinga mums visiems. Ne vienam įstrigo pasakytų žodžių svarba, paragautų patiekalų skonis, tad ar vyktume dar??? O taip!

ElingaChlevickaitė, 6c

Peržiūros: 194