ŠIAURĖS ŠALIŲ BIBLIOTEKŲ SAVAITĖ VAIŽGANTO PROGIMNAZIJOJE

Paskelbta: Trečiadienis, 21 lapkričio 2018

fotoŠiaurės šalių bibliotekų savaitė – tai Šiaurės šalių asociacijos „Norden" organizuojama kasmetinė tradicinė šviesos ir knygų šventė, primenanti mums senąją pasakojimų tradiciją, suteikianti progos vaikams ir suaugusiems susipažinti su Šiaurės šalių literatūros lobiais, kviečianti tamsiais vėlyvo rudens vakarais ar ankstyvais rytais susiburti ir drauge persikelti į magišką knygų pasaulį.
Vaižganto progimnazijoje šviesos ir knygos šventė prasidėjo pirmadienį ,lapkričio 12 dieną , 4aklasėje .Progimnazijos direktorė N.Krušienėįžiebė žvakes ir palinkėjo įdomaus skaitymo. Mokiniai suvaidino švedų rašytojų E.irA.Vhundų knygos „Superherojų vadovas" ištrauką ir toliau klausėsi mokyklos bibliotekininkės skaitomo teksto. Pamoka prabėgo labai greitai.Mokiniai pažadėjo nupiešti superherojų – tokį, kokį jie įsivaizduoja ir sukurti tolesnius mergaitės Lisos nuotykius.6b mokiniai per istorijos pamoką susipažino su Šiaurė šalių protėviais – vikingais. O 1b klasės mokiniai su mokytoja R.Jašinskiene pirmą kartą apsilankė ne tik bibliotekoje, bet ir skaitykloje, kurioje žvakių šviesoje klausėsi Anderseno pasakos „Coliukė".Vaikams pasaka labai patiko. Tą dieną vyko ne tik Šiaurės šalių literatūros skaitymai.Per dailės pamoką 5b klasės mokiniai, vadovaujami dailės mokytojos I.Kareivienės piešė superherojaus kaukę. Šiaurės šalių renginiai tęsėsi visą savaitę. Trečiadienį pirmą kartą bibliotekoje lankėsi 1c klasės mokiniai. Jie ne tik klausėsi, bet ir patys skaitė Anderseno pasaką „Coliukė". Ketvirtadienį 4b klasės mokiniai klausėsi bibliotekininkės skaitomos švedų rašytojų E.irA.Vhundų knygos „Superherojų vadovas" ištraukos, žiūrėjo demonstruojamas skaidres. Mokiniai apgailestavo, kad nėra lietuvių kalba išleistos visos knygos. 5a klasės mokiniai per dailės pamoką piešė superherojaus kaukę. Šiaurės šalių bibliotekų savaitė baigėsi penktadienį.5b klasės mokiniai skaitėšvedų rašytojų E.irA.Vhundų knygos „Superherojų vadovas" ištrauką, atsakinėjo į klausimus.
Šiaurės šalių bibliotekų savaitės renginiai paskatino mokinius domėtis Šiaurės šalių literatūra, jų metu buvo ugdomi mokinių socialiniai, komunikaciniai ir informaciniai gebėjimai. Bibliotekoje veikė knygų paroda „Šiaurės rašytojai – vaikams". Tokie renginiai - tai paskata susidraugauti su knygomis ,mokymasis gražiai ir raiškiai vieni kitiems skaityti balsu, nepamiršti, kad knyga šviesos (žinių) ir šilumos (nuoširdaus bendravimo) šaltinis.

D.Gaivelienė, Vaižganto progimnazijos bibliotekininkė

Peržiūros: 207