Vaižganto progimnazijos septintokų edukacinė išvyka į Latviją

latvijaPaskutinę dieną prieš rudens atostogas septintokai ir jų auklėtojos L. Sadauskienė ir N. Valčiukienė išvyko į Latviją. Edukacinės kelionės metu istorijos mokytoja A. Krasuckienė vedė trumpą pamokėlę, kurioje supažindino su Latvijos istorija, išmokė nemažai latviškų žodžių.
Pirmoji stotelė Latvijoje - Jaunpilio viduramžių pilis, po kurią vedžiojo ir įdomias istorijas pasakojo jau 250 metų pilyje gyvenanti ragana. Septintokai sužinojo apie to meto riterius, baronų ir kitų dvariškių dieviškus ir velniškus darbus, apie viduramžių auklėjimo metodus. Berniukai turėjo galimybę palaikyti rankose viduramžių ginklus, o pilies riteris iššovė iš švediškos patrankos. Po pasivaikščiojimo pilyje ragana pakvietė į pilies smuklę, kurioje žvakių šviesoje skambant senovinei muzikai mokiniai ir jų mokytojos vaišinosi viduramžių patiekalais.
Išvyka tęsėsi Jelgavoje, kur karamelinių saldainių dirbtuvėje stebėjome, kaip iš sirupo gaminama karamelinė masė. Trumpai pasimokę septintokai ir patys pasigamino karamelinių saldainių.

Ligita Sadauskienė, 7a klasės auklėtoja

Hits: 441