Integruota pamoka netradicinėje erdvėje

5aSaulėtą spalio 18 dieną 5a klasės mokiniai lankėsi Žagarėje. Pirmiausia apžiūrėjo atnaujintą, sutvarkytą Žagarės dvaro ekspoziciją, atidžiai klausėsi gidės Modestos pasakojimo, susipažino su dvaro medžioklės trofėjais, Žagarės istorija, minė mįsles, ieškojo paslėpto ponų Naryškinų dovanų –saldainių.
Toliau laukė maloni pažintis su lėlių namelio šeimininke Aldona, kuri ,rodos, prišaukė gražiąsias Švėtės gulbes su gulbiukais. Penktokai, pasidžiaugę didingais paukščiais, suskubo ruoštis pamokai. Mokiniai dalyvavo integruotoje etikos –lietuvių kalbos pamokoje netradicinėje erdvėje - muziejuje tema ,,Melo kojos trumpos'' (Bitės Vilimaitės apsakymas ,,Baidyklė'') . Pamoką vedė etikos mokytoja Aušra Krasuckienė, lietuvių kalbos mokytoja Daiva Mikšienė ir kaliausių fabrikėlio mokytoja. Pamokoje moksleiviai skaitė ir nagrinėjo rašytojos kūrinį, tekste ieškojo meninių raiškos priemonių, sprendė amžinąsias bendražmogiškas vertybes, kas priverčia žmogų meluoti?Edukacinės programos metu vaižgantukai gamino kaliausytes. Prireikė kantrybės, sumanumo ir išradingumo. Rezultatas buvo puikus –visi pasigamino po gražiąją lėlytę. Užsiėmimo pabaigoje penktokai gardžiavosi ,,zapte'' –žagarvyšnių uogiene, sausainiais ir gėrė mėtų arbatą. ,, Kai perskaitėme ir aptarėme šmaikščią istoriją apie Simuką ir baidyklę, ėmėmės kito darbo. Gaminti kaliausytes turbūt buvo smagiausia. Smagiai pažaidėme su klasės draugėmis puošniomis lėlytėmis, juk pasigaminame patys!'' Darija, Ema, Violieta, Titas.
Rudenėjančiu keliu išskubėjome į Joniškį, kur laukė krepšinio muziejaus įkūrėjas Leonas Karaliūnas. ,,Labiausiai mums patiko krepšinio muziejus. Sužinojome negirdėtų įdomybių apie krepšinį, jo žaidėjus. Matavomės krepšinio marškinėlius, fotografavomės puikiai įrengtame muziejuje –šventėje. Mums buvo labai smagu!'' Livija, Kotryna, Nojus. Edukacinę išvyką vainikavo apsilankymas Joniškio Jono Avyžiaus viešojoje bibliotekoje ir Joniškio turizmo ir verslo centre.
Mokiniai įtvirtino etikos, lietuvių kalbos ir literatūros, technologijų įgytas žinias, puikiai praleido laiką kartu.

D.Mikšienė, 5a klasės auklėtoja

Hits: 590