Kuprinių svėrimo akcija Radviliškio Vaižganto progimnazijoje

Paskelbta: Trečiadienis, 17 spalio 2018

BeFunky-collageSpalio 1-12 dienomis progimnazijoje vyko kuprinių svėrimo akcija „Kas kuprinėje gyvena?". Netinkamai nešiojama kuprinė žaloja stuburą, todėl labai svarbu teisingai sudėti daiktus bei saugiai nešioti. Didžiausias pilnos kuprinės svoris neturi viršyti 10 % mokinio kūno masės.
Akcijoje dalyvavo 2-5 klasių mokiniai, buvo pasvertos 195 kuprinės. Mokinių svorį geriausiai atitiko penktokų kuprinės, o sunkiausios buvo – trečiokų. Net 47% šių mokinių nešasiper sunkias kuprines.Sveikatos priežiūros specialistė Loreta kiekvienam akcijos dalyviui padovanojo po atšvaitą ir priminė, kad juos segėti ant kuprinės privaloma.
Mokslo metai pareikalauja daug laiko praleisti sėdint tiek mokykloje, tiek namuose ruošiant namų darbus. Visa tai yra tikras išbandymų metas vaikų stuburui, nepaisant to, kad kasdien tenka ant pečių nešiotis sunkias kuprines. Taip pat labai svarbu stebėti, kaip vaikas dėvi kuprinę.
Užsidedant kuprinę, patariama pritūpti ir vienu mostu uždėti ją ant vieno peties, o tik po to ant kito. Užsidėjus kuprinę, reiktų apžiūrėti, kad diržai būtų uždėti ant abiejų pečių, nei per daug suveržti, nei per daug laisvi. Jie turi būti sureguliuoti taip, kad nešamos kuprinės apačia nebūtų žemiau juosmens.
Sunkiausius daiktus reiktų dėti į tą kuprinės dalį, kuri yra arčiausiai nugaros. Tėveliai turėtų kasdien peržiūrėti kuprinės turinį ir padėti vaikui sudėti tik tai dienai reikalingus daiktus.

Loreta Kučinskienė, visuomenės sveikatos priežiūros specialistė

Peržiūros: 286