Vaižganto mokyklos diena

Paskelbta: Pirmadienis, 24 rugsėjo 2018

Radvilišky yra tokia viena,
Labai svarbi mums mokykla!
Regis, ką tik buvo pastatyta,
Bet 45 - eri jai jau šį rytą!
Tad išvada būtų tokia –
Nesenstanti ta mūsų mokykla!
(ElingaChlevickaitė, 6c)

pizap.com15377925146633Rugsėjo 20 –ąją Radviliškio Vaižganto progimnazijoje buvo minima mokyklos diena, 45 –osios mokyklos įkūrimo metinės. Įvairiose veiklose buvo prisimintas šios mokyklos jubiliejus. Aktų salėje vyko 5-8 klasių mokinių protų mūšis ,,Mūsų mokyklos istorijos puslapiai''. Kiekvienoje komandoje dalyvavo po mokytoją senjorą ir buvusį mūsų mokyklos mokinį. Sporto salėje 5, 7, 8 klasių mokiniams surengti šventiniaikvadrato ir krepšinio turnyrai. 6 klasių mokiniai varžėsi linksmosiose estafetėse. Lietuvių kalbos ir literatūros kabinetuose mokinius aplankė poezijos mūza –gražiausius žodžius skyrė mylimai mokyklai.
Progimnazijos mokiniams reikia ir šiandien autoritetų, kurie skatintų siekti savo tikslų. Tad šventišką dieną į mokyklą sugrįžti ir vesti netradicinių pamokų atvyko įvairių laidų mokiniai, jau galintys papasakoti apie savo svarbius, ypatingus darbus, pomėgius.Savo patirtimi dalinosi TomaŠvedarauskaitė, Šiaulių teniso akademijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui, Tadas Grimaila, Šiaulių įgulos karo policijos vyriausiasis karo policininkas, Juozas Eigminas, lengvaatletis, Šiaulių universiteto studentas.
Radviliškio Vaižganto progimnazijos vyriausieji –aštuntokai -veiklas tęsė diskutuodami, šeštokai aktyviai dalyvavo viktorinoje ,,Mūsų kalbos'', skirtoje Kalbų dienai, penktokai dailės ir technologijų kabinetuose atliko kūrybinius darbus.
Vaižganto mokyklos dieną prisiminėme ir tai, kas buvo prieš 100 metų, koks buvo gyvenimas tada, kas mūsų mokyklos vardą sieja su didžiuoju klasiku. Tad mokinių mintys ir kūrybiniai darbai šią dieną buvo skirti ir Vaižgantui, kunigui, rašytojui, knygnešių globėjui, aktyviam piliečiui ir nepaprastai darbščiam ir mylinčiam kiekvieną Lietuvos pilietį. Šeštokai ir septintokai stebėjo ir aptarė dokumentinį filmą ,,Žmonės, kurie sukūrė Lietuvą. Vaižgantas''. O aštuntokaipenktų klasių mokinius pakvietė į nuotaikingas krikštynas ,,Perduok žinią apie savo mokyklą''.
Tikimės, kad ši diena taps tradicine progimnazijos veiklos diena!

Daiva Mikšienė,
lietuvių kalbos mokytoja metodininkė

Peržiūros: 324