Baigiamasis projekto susitikimas Vaižganto progimnazijoje

Paskelbta: Šeštadienis, 12 gegužės 2018

DSC 08332018 metų balandžio 16-20 dienomis Radviliškio Vaižganto progimnazijoje viešėjo 16 mokytojų iš Anglijos, Lenkijos ir Italijos. Vyko programos Erasmus+ KA2 tarptautinio projekto „Turime tik vieną žemę" baigiamasis susitikimas bei trumpalaikiai personalo mokymai. Svečius nuoširdžiai pasveikino, pristatė progimnazijos istoriją, pasiekimus, produktyvaus darbo ir puikių įspūdžių Radviliškio rajone ir Lietuvoje palinkėjo Nijolė Krušienė, Radviliškio Vaižganto progimnazijos direktorė. Svečiai liko sužavėti priešmokyklinių grupių ugdytiniųsveikinimu: šokiais, dainelėmis ir nuotaikingu vaidinimu.
Viešnagės savaitę svečiai iš užsienio stebėjo atviras integruotas gamtos mokslų, pasaulio pažinimo bei užsienio kalbų pamokas, kurias organizavo progimnazijos mokytojai. Taip pat dalyvavo konkurse „Ekoprotmūšis", kuriame varžėsi projekte dalyvaujantys pradinių klasių mokiniai. Viešnios stebėjo spalvingą ir linksmą pirmokų kurtų rūbų iš antrinių žaliavų kolekcijos pristatymą. Po to aptarė stebėtas veiklas, dalijosi darbo patirtimi ir metodais, diskutavo, kaip efektyviai organizuoti mokymąsi, paremtą patyrimu.
Viešėdami Lietuvoje, svečiai susipažino su lietuviškomis tradicijomis, kultūra. Progimnazijos istorijos mokytoja senjora Ona Jefimova organizavo edukacinę pamoką Vaižganto progimnazijos muziejuje – pasakojo apie lietuvių liaudies papročius, šventes, mokė rašyti žąsies plunksna. Liaudiškos vakaronės metu progimnazijos aktų salėje svečiai iš užsienio bei progimnazijos mokytojai kartu su folkloro ansambliu „Aidija" šoko liaudiškus šokius, žaidė smagius žaidimus, degustavo tradicinius lietuviškus patiekalus.
Radviliškio Vaižganto progimnazijos bendruomenė džiaugiasi šiuo tarptautiniu projektu, įgyta neįkainojama tarptautinėje komandoje patirtimi.

Vaida Apšegienė,
direktorės pavaduotoja ugdymui

Peržiūros: 231