Pradinukai švenčia Žemės dieną

Paskelbta: Penktadienis, 13 balandžio 2018

Ačiū saulei, kad šildo žemę.
Ačiū žemei, kad augina medį.
Ačiū medžiui, kad suteikia pavėsį žolei.
Ačiū žolynams, kad grožiu ir spalvomis džiugina žmogų.
Ačiū žmogui už tai, kad myli saulę, žemę, medžius ir gėles...

pradinukaiKasmet, kovo 20 d., minima Pasaulinė Žemės diena. Ši diena suvienija žmones bendram rūpesčiui dėl Žemės planetos išsaugojimo.
Šiai veiklai neliko abejingi ir Vaižganto progimnazijos pradinukai. Žemės dienai mokiniai ir jų mokytojos ruošėsi iš anksto. Vyko kūrybinių darbų dirbtuvėlės: mokiniai iš popieriaus gamino gėlytes, paukštelius – pavasario šauklius. Kiekviena klasė išrinko mokinį - geriausią Gamtos žinovą. O pirmojo aukšto koridorius pasipuošė parodėle iš antrinių žaliavų ,,Saugau gamtą, gražinu buitį, prikeliu nereikalingus daiktus antram gyvenimui".
Kovo 20 dieną Vaižganto progimnazijoje organizuotas renginys, skirtas Pasaulinei Žemės dienai. Nuo ryto vaikai rinkosi į kabinetus, kur vyko EKO pamokėlės. Vėliau mokinukai sugužėjo į aktų salę. Susirinkusius mokinius, mokytojus, svečius trumpa programėle ,,Mes – Žemės vaikai" pasveikino 1a ir 3b klasių mokiniai. Į renginį atvyko Tytuvėnų regioninio parko reindžerė Ieva Jokubauskaitė. Ji vaikams papasakojo apie paukščius - pavasario šauklius, ragino mokinius mylėti gamtą, ja rūpintis ir saugoti.
Po pietų pertraukos pradinių kalsių mokiniai nešini savo pačių pasigamintomis gėlytėmis, lydimi mokytojų, skubėjo į progimnazijos kiemą. Čia vaikai Žemei padovanojo šokį, dar tik bundančią iš žiemos miego žemelę papuošė atsineštomis gėlytėmis. Daug emocijų mokiniams suteikė inkilėlių sugrįžtantiems paukščiams kėlimas.
Šurmuliuodami pradinukai grįžo į aktų salę. Vaikai išsakė palinkėjimus Žemei ir padovanojo jai pavasarinę puokštę, papuoštą pagamintais paukšteliais. Organizatorių padėkomis ir suvenyrais buvo apdovanoti geriausi klasių Gamtos žinovai. Įteiktos padėkos pradinių klasių bendruomenėms už aktyvią veiklą minint Žemės dieną. Renginį visi dalyviai užbaigė darnia daina - ,,Daina Žemei".
Žemės dieną mokinių veikla buvo įvairiapusė, kupina gerų emocijų, pavasarinės nuotaikos ir svarbiausia - prasminga, ugdanti mokinių palankų santykį su gamta. Juk Žemės išsaugojimu privalome rūpintis visi.

A. Švėgždienė, vyresnioji pradinių klasių mokytoja

Peržiūros: 251