Edukaciniai užsiėmimai Lietuvos Jūrų muziejuje

Paskelbta: Šeštadienis, 07 balandžio 2018

delfinariumasRadviliškio Vaižganto progimnazijos 1a, 3a, 3b, 4a ir 4b klasių mokiniai ir jų mokytojos dalyvauja programos ERASMUS+ KA2 Tarptautiniame projekte ,,Turime tik vieną žemę". Vykdant projekto numatytas veiklas, kovo 23 dieną 97 mokiniai ir 9 lydinčios mokytojos vyko į Lietuvos Jūrų muziejų Klaipėdoje.
Jūrų muziejaus delfinariume projekto dalyviai stebėjo nepakartojamą delfinų ir jūros liūtų pasirodymą. Visus stebino delfinų greitis, šuoliai, taiklūs metimai į krepšį, piešimo ir dainavimo sugebėjimai, dresuotojų komandų suvokimas.
Vėliau mokiniai dalyvavo muziejaus organizuojamose edukacinėse veiklose.
1a klasės mokiniai edukacinio užsiėmimo ,,Kas Baltijoje gyvena?" metu pažino Baltijos jūros paslaptis: sužinojo, kiek ir kokių gyvūnų rūšių gyvena Baltijoje, kurios iš jų yra nykstančios ir saugomos, kokio amžiaus pati jūra; dalyvavo viktorinoje ir ieškojo muziejuje esančių gyvūnų pagal nurodytus aprašymus.
3a ir 4a klasių mokiniai edukaciniame užsiėmime ,,Ruoniai Baltijos jūroje" stebėjo, kaip muziejaus darbuotojai ruonius maitino, sužinojo, koks yra didžiausias jų delikatesas ir kokiais kiekiais jo ragauja; suprato, kodėl ruoniai nesušąla šaltuose vandenyse; išsiaiškino, kiek ir kokių rūšių ruonių yra, kurios iš jų gyvena Baltijos jūroje.
3b ir 4b klasių mokiniai edukaciniame užsiėmime ,,Aš ir delfinas" susipažino su vienais iš protingiausių pasaulyje žinduolių - delfinais. Šio užsiėmimo metu mokiniai išsiaiškino, ar tikrai delfinai šypsosi, kaip jie mato žmones, kaip girdi, ar jaučia žuvies skonį, ar užuodžia... Mokiniai dar labiau pamilo šiuos nuostabius jūrų gyvūnus ir pasižadėjo juos saugoti.
Ekskursiją mokiniai baigė pasivaikščiojimu po Jūrų muziejaus Akvariumą. Visi buvo sužavėti jame esančių vandens gyvūnų gausa ir įspūdingu grožiu. Jie ne tik viską atidžiai apžiūrėjo, bet ir klausė muziejaus darbuotojų pasakojimų apie nykstančius gyvūnus.
Pavargę, bet įgiję daug naujų žinių, kupini gerų emocijų, mokiniai grįžo namo. Kiekvienas išvykos dalyvis suvokė, kad norėdamas ir toliau džiaugtis jūros teikiamomis dovanomis, privalo ją saugoti, neteršti. Vaižgantiečiai suvokė, kad galima visa tai padaryti, o pradėti reikia pirmiausia nuo savęs.

Peržiūros: 285