Išvyka į Vilnių

Paskelbta: Pirmadienis, 05 kovo 2018

BeFunky Collage KlaseVasario 14 d. 5a ir 5c klasių mokiniai vyko į mokomąją –pažintinę išvyką į Vilnių. Pirmiausiai apsilankėme Lietuvos Respublikos Seime, kur gidai supažindino mus su Lietuvos valstybės valdymo sistema,parlamentine veikla,įstatymų leidybos procedūra. Apžiūrėjome posėdžių, signatarų, prezidentės sales, parodas, veikiančias Seime, pamatėme Gedimino stulpus, papuoštus visos Lietuvos mokinių pintomis trispalvėmis apyrankėmis.
Po to vykome į Katedros aikštę, apžiūrėję Gedimino kalną ir pilį, leidomės į Katedros požemius. Čia sužinojome apie požemiuose palaidotus Lietuvos valstybei ir bažnyčiai nusipelniusius asmenis, susipažinome su kriptose ir koridoriuose įrengtomis ekspozicijomis ,archeologiniais radiniais. Būtent čia prieš beveik 50 metų buvo rastas užmūrytas Vilniaus Katedros lobynas-seniausi Lietuvos auksakalystės ir tekstilės šedevrai. Jie šiuo metu eksponuojami švento Mykolo bažnyčioje, kur mes juos kartu su gidu ir apžiūrėjome.
Pasivaikščioję jaukiomis senamiesčio Pilies ir švento Mykolo gatvelėmis, pasigrožėję šventiškai pasipuošusiu Vilniumi, pilni įspūdžių, vykome į namus.

Jūratė Juozapaitienė, Ilma Pipirienė, 5-ų klasių auklėtojos

Peržiūros: 309