Priešmokyklinukų viešnagė kultūros rūmuose

Paskelbta: Trečiadienis, 07 vasario 2018

received 10156402325577345Vasario 1 d. Vaižganto progimnazijos priešmokyklinukai, lydimi savo auklėtojų ir padėjėjų, keliavo į Radviliškio kultūros rūmus stebėti Alytaus miesto teatro spektaklį vaikams ,,Mažasis princas".
Klasika tapęs pasakojimas suvirpino ne vieną širdį visame pasaulyje. Istoriją apie Mažojo princo meilę, ištikimą ir niekada nesibaigiančią draugystę bei gebėjimą matyti širdimi iki šių dienų noriai skaito ne tik vaikai, bet ir suaugusieji. Režisierė ir inscenizacijos autorė Andra Kavaliauskaitė perkelia šią istoriją į sceną, ir ji suskamba naujai. Spektaklyje susipina dvi istorijos: pirmoji – pasakojimas apie dešimtmečio Rūtenio ir Nepažįstamojo pažintį bei draugystę, kurios abiems reikėjo kaip oro gurkšnio, kad užpildytų tuštumą, paliktą artimųjų. Kitą istoriją apie Mažąjį princą pasakoja Nepažįstamasis savo naujam draugui, bandydamas atsakyti į berniukui svarbius klausimus: kodėl suaugusieji neturi laiko? Kodėl suaugę sako: ,,Suprantu'', nors nieko nesuprato? Kodėl vaikai turi būti savo vietoje, nors nežino, kur ji yra ir kodėl ji būtent jų? Kodėl lapės uodegos galiukas keičia spalvą?..
Spektaklis privertė stabtelėti ir į pasaulį pažvelgti atvira širdimi, prisimenant, kokią stiprią galią turi ištikimybė, atsakomybė, bičiulystė, tikėjimas ir meilė.

Jolanta Pocevičiūtė, priešmokyklinio ugdymo pedagogė

Peržiūros: 246