Projektas „Būk detektyvas“

Paskelbta: Ketvirtadienis, 11 sausio 2018

Buk detektyvas1Radviliškio rajono savivaldybės švietimo ir sporto paslaugų centras kartu su 15 savivaldybių švietimo centrais vykdė Neformaliojo vaikų švietimo finansuojamą projektą „Būk detektyvas", kurio tikslas – skatinti mokinius geriau pažinti savo gimtąjį kraštą, domėtis jo istorija.
Prie šio projekto prisijungė ir Vaižganto progimnazijos mokiniai: Odeta Morkūnaitė (6B), Viktorija Jadvygaitė (6B) ir Rokas Giedraitis (6B). Kadangi šiuolaikiniam jaunimui yra labai svarbios naujosios technologijos, todėl šis projektas buvo susietas su nauja platforma „Bukdetektyvas.lt" (taip pat programėle „Būk detektyvas!"), kurios autorius yra žurnalistas, kultūros antropologas, LRT televizijos laidos „Istorijos detektyvai" vedėjas Virginijus Savukynas. Programėlės „Būk detektyvas!" idėja – susieti įvairias vietas su istorijomis. Ji ne tik paskatina atrasti tai, kas paslėpta, išspręsti galvosūkius, daugiau sužinoti apie savo miesto istoriją, bet ir pajudėti.
6B klasės mokiniai: Viktorija, Odeta ir Rokas ne tik domėjosi savo miesto istorinėmis vietomis, bet ir kūrėiššūkius, maršrutus, kuriuos įkėlė į platformą bukdetektyvas.lt. ir kuriais galės keliauti visi miesto gyventojai bei svečiai.
Už dalyvavimą projekte mokiniai buvo apdovanoti atminimo dovanėlėmis.

Indrė Grigaliūnaitė – Pipirė, bibliotekininkė

Peržiūros: 345