Vaižgantukų amatų diena

Paskelbta: Sekmadienis, 03 gruodžio 2017

2017-12-03Lapkričio 23 dieną Radviliškio Vaižganto progimnazijoje 1 – 4 klasių mokiniams organizuoti ,,Amatų dienos" edukaciniai užsiėmimai.
Pirmokai vyko į Šiaulių ,,Aušros" muziejaus Edukacijos centrą. Čia vaikai dalyvavo edukaciniuose užsiėmimuose ,, Archeologinis kostiumas ir virvučių vijimas su akmenukais", ,,Puodų lipdymas senoviniais būdais", ,,Žvakių gamyba". Mokiniai daugsužinojo apie senovinius rūbus bei papuošalus, nusivijo vieną iš archeologinio kostiumo elementų – spalvotą virvutę. Susipažinę su senovės žmonių gyvensena, kiekvienas iš molio nusilipdė puoduką, o edukaciniame užsiėmime ,,Žvakių liejimas" sužinojo žvakės atsiradimo istoriją, iš vaško lakštų pasigamino po žvakelę. Antrokai Pakiršinio amatų centre, dalyvaudami programoje ,,Devyni amatai, dešimtas badas", susipažino su dvejais amatais ir jų istorija: keramika, žvakių bei Kalėdinių papuošalų gamyba. Mokiniai iš molio nusilipdė varpelius, iš vaško gamino žvakes ir Kalėdinius papuošimus.
Trečiokai vyko į SkėmiųTraktierių (Radviliškio rajonas). Edukacinio užsiėmimo ,,Traktieriaus meduoliai" metu kartu su traktieriausgaspadine Marcele vaikai mokėsi kepti meduolius pagal senovines tradicijas, skanavo meduolinio pyrago su arbatėle, minė mįsles, minkles. Iškeptus ir papuoštus meduolius mokiniai parvežė namiškiams lauktuvių.
4c klasės mokiniai lankėsi Šiaulių ,,Aušros" muziejaus Edukacijos centre, dalyvavo edukaciniame užsiėmime ,,Tarpukario Lietuvos pradžios mokykla". Mokiniai mokėsi dailyraščio – keistai suliniuotuose sąsiuviniuose plunksnakočiais vieną po kitos raitė dailias raideles ir jungė jas į žodžius.Po to skaitė ir nagrinėjo apie legendomis apipinto Vilniaus miesto įkūrimą (B. Sruoga ,,Giesmė apie Gediminą"), mokiniai persirengė senovės karių apranga, išsiaiškino, kokiais ginklais kovėsi mūsų protėviai. 4a ir 4b klasių mokiniai pabuvojo Pasvalio krašto muziejuje. Vaikai dalyvavo edukaciniuose užsiėmimuose ,,Slaptoji lietuviška mokykla" ir ,,Lipdymas iš gipso". Ketvirtokai rašė ant medinių lentelių žąsies plunksna su kalkiu pienu.Daug naujo sužinojo apie gipsą,jo išgavimą, perdirbimą, panaudojimą. Užsiėmimo metu iš gipso pasigamino suvenyrus.
Tradicine tapusios ,,Amatų dienos" edukacinių užsiėmimų metu mokiniai įgijo naujų žinių, pasigamino įdomių darbelių, patyrė kūrybos džiaugsmą, daug teigiamų emocijų.

A. Švėgždienė, pradinių klasių vyresnioji mokytoja

Peržiūros: 247