Dovana mūsų mokyklai, bibliotekai – leidinys ,,Gerardas Bagdonavičius ir Šiaulių krašto knygos ženklai “

Paskelbta: Trečiadienis, 22 lapkričio 2017

2017-11-20 19.22.21Šiaulių apskrities Povilo Višinskio Viešoji biblioteka (ŠAVB) 2017 m. rudenį išleido knygą „Gerardas Bagdonavičius ir Šiaulių krašto knygos ženklai". Leidinys išėjo kartu su priedu – dokumentiniu filmu „Menininką Gerardą Bagdonavičių prisimenant". Šiaulių kraštui ir visai šalies meno bendruomenei reikšminga knyga išleista vykdant projektą „Šiaulių krašto knygos ženklai kaip kultūros paveldas ir jo sklaida XX–XXI amžiuje", kurį rėmė LR Kultūros ministerija, Lietuvos kultūros taryba ir Šiaulių miesto savivaldybė.
Leidinyje dalijamasi ir kūrybinių dirbtuvių „Ekslibrisas sau", vykusių 2015 m., patirtimi, pristatomi jų dalyvių – moksleivių laureatų ir jų mokytojų – sukurti darbai.
Knyga turėtų sudominti knygotyros mokslo tyrėjus, tapti parankia mokytojų ir mokinių, siekiančių geriau susipažinti su ekslibriso menu, istorija, knygos kultūra, mokymo priemone, o plačiajai visuomenei – krašto kultūros pažinimo šaltiniu.
Leidinys svarbus Radviliškiui, nes šiame mieste G. Bagdonavičius gimė. Ši knyga su disku viduje, kuriame dokumentinis filmas apie dailininką, bus prieinama visai Vaižganto progimnazijos bendruomenei.
Plačiau: http://ekslibrisai.blogspot.lt/2017/11/isleista-knyga-apie-menininka-gerarda.html?m=1

Salvija Zakienė, technologijų vyresnioji mokytoja

Peržiūros: 308