Vaižgantiečiai projekto susitikime Italijoje

Paskelbta: Antradienis, 17 spalio 2017

IMG 9457Spalio 2-6 dienomis Radviliškio Vaižganto progimnazijos direktorės pavaduotojos ugdymui Giedrė Krivickienė ir Vaida Apšegienė, pradinių klasių mokytoja Živilė Gelažienė bei anglų kalbos vyresnioji mokytoja Jūratė Norkienė dalyvavo Erasmus+ KA2 projekto „Turime tik vieną žemę" personalo mokymo ir mokymosi veiklose IstitutoComprensivo „EttoreSacconi" mokykloje Tarkvinijos mieste, Italijoje.
Tarptautiniame projekte antrus metus bendradarbiauja mokyklos iš keturių šalių: Lietuvos, Lenkijos, Anglijos ir Italijos. Projekto tikslas – ugdyti projekte dalyvaujančių mokyklų bendruomenių ekologinį sąmoningumą bei dalintis gerąja pedagogine patirtimi.
Susitikimo dalyviai susipažino su Italijos švietimo sistema, lankėsi vaikų darželyje, pradinėje ir pagrindinėje mokyklose. Susitiko su Tarkvinijos mero pavaduotoju ir švietimo skyriaus vadovu. Kartu diskutavo apie tarptautinių projektų svarbą ir naudą mokiniams bei mokyklų bendruomenėms. Stebėjo atviras integruotas gamtos mokslų ir anglų kalbos pamokas „Nykstančios rūšys" trečiose ir penktose klasėse bei atvirą integruotą gamtos mokslų ir geografijos pamoką „Ar žemei gresia pavojus?" septintoje klasėje. Aptarė pamokas, dalijosi patirtimi, metodais, sumanymais.Projekto dalyviai turėjo galimybę apžiūrėti Tarkviniją, senovinį miestą, visame pasaulyje garsėjantį etruskų kultūros paveldu bei didingąją Italijos sostinę Romą.
Iš susitikimo mokytojos grįžo pilnos įspūdžių, naujų minčių ir idėjų tolimesnėms projekto veikloms.

Vaida Apšegienė, Vaižganto progimnazijos direktorės pavaduotoja ugdymui, projekto koordinatorė

Peržiūros: 265