Penktokų išvyka į Telšius

Paskelbta: Pirmadienis, 16 spalio 2017

IMG 20171011 105528Spalio 11 d. 5 a ir 5c klasės vyko į mokomąją –pažintinę išvyką į Telšius.Šios ekskursijos metu atradome nuostabiausias Telšių miesto puošmenas. Po miestą vaikščiojome pėsčiomis . Išsislapstę „žydukai" ant miesto pastatų sienų gal ir mums atneš laimės ir pinigų? Ekskursijos metu įsitikinome, kad Žemaitijos sostinė, išsidėsčiusi ant septynių kalvų, tikrai ypatinga. Apsilankėme Telšių Katedroje ir jos požemiuose. Minėme mįsles, ieškojome lobių ir stebuklų. O jau kiek skulptūrų, skulptūrėlių galėjome pamatyti, radome sau žaidimų, galėjome paglostyti meškutę ar pakeliui užsukti paskanauti gardėsių. Pasivaikščiojome Masčio ežero pakrante, pasisupome ant sūpynių.
Apsilankėme ,,Sūrio DŽIUGAS'' namuose, kur mums buvo organizuota edukacinė programa. Ragavome 36,24,18,12 mėnesių brandintą kietąjį sūrį Džiugas su įvairiausiais pagardais: obuoliais, vynuogėmis, riešutais.Sužinojome, iš ko ir kaip lietuviškas kietasis sūris gaminamas,kokia medžiaga, slypinti jame, ypač naudinga vaikams, taip pat gausybę kitų faktų ir įdomybių. Gardžiavomės karameliniais skanėstais, saldainiais, net ledais su sūriu ,,Džiugas''...O kur dar įvairūs žaidimai ir užduotys ! Naudodamiesi skonio žemėlapiais ,mokėmės rasti įvairaus brandinto sūrio skonio skirtumus. Išgirdome ir legendą apie Žemaitijos sostinės įkūrėją milžiną Džiugą, bei jo nuveiktus žygdarbius, sužinojome, kodėl jo vardu kietasis sūris pavadintas.
„Man ekskursija be galo patiko, nes buvo smagu aplankyti įvairias vietas. ,,Sūrio Džiugas'' namuose labai patiko visi sūriai , ledai ir karameliniai skanėstai".
Elinga, 5c
„Labai patiko ekskursija, o labiausiai Katedros požemiai ir sūpynės žaidimų aikštelėje. Ir dar patiko ,,Džiugo'' namuose."
Andžela, 5a

Jūratė Juozapaitienė, Ilma Pipirienė, 5a ir 5c klasių auklėtojos

Peržiūros: 304