Kūrybinių darbų konkurse – siekis perduoti angelo žinią

Aiste Augyte ir latvijos dailininkeTryliktus metus iš eilės Raseinių rajone Šiluvos gimnazijoje organizuojamas respublikinis vaikų kūrybinių darbų konkursas „Angelo žinia". Liko mažiau nei vienas mėnuo iki šventų Kalėdų šventės, o jau galime regėti, jausti pasiruošimą šiam šventiniam metui. Turbūt nėra pasaulyje vaiko abejingo angelui sargui ar Kalėdų seneliui.
Angelas – „pasiuntinys", „žinianešys", „būrėjas". Kūrybinio konkurso idėja – skatinti vaikams įvairių patirčių: kūrybos, netradicinio mokymosi, dalyvavimo pilietinėje ir socialinėje veikloje ir kt., atsižvelgiant į krikščioniškąją kultūrą ir įprasminant tradicinių švenčių džiaugsmą, atskleisti angelo žinią.
Konkurse dalyvavo Radviliškio Vaižganto progimnazijos 7 A klasės mokinė Aistė Augytė. Aistė piešinyje savaip atskleidė angelo siųsta žinią. Mokinę konkursui ruošė dailės mokytoja metodininkė Irina Kareivienė.
Išsiskirstę į kūrybines dirbtuves, vaikai save išbandė dviejose veiklose: jaunesnieji dalyviai kurdami atvirukus panaudojo fotografiją ir tapybos techniką, o vyresnieji išbandė paveikslo tapymą plastelinu. Lydintys mokytojai dalyvavo seminare „Originalūs meniniai atvirukai Kalėdoms".
Po kūrybinių dirbtuvių visi dalyviai sugrįžo į salę išklausyti vertinimo komisijos. Mūsų progimnazijos mokinė Aistė Augytė pelnė specialųjį prizą, kuri įsteigė žinoma dailininkė ir kostiumų dizainerė iš Latvijos Justine Eižvertina. Jos darbas sužavėjo viešnią savo savitu stiliu, lietuvių liaudies motyvais, orginalumu.
Norisi tikėti, kad sėkmės ir džiaugsmo kūryboje tikrai nepritrūksime, o atrasti savitą stilių, ką žinosi, gal padės ir mus globojantis angelas.

Vaižganto progimnazijos dailės mokytoja metodininkė Irina Kareivienė

Hits: 763