Biologijos- lietuvių kalbos pamoka netradicinėje aplinkoje

received 1257915317603906-1Spalio 21 dieną Radviliškio Vaižganto gimnazijos ir Vaižganto progimnazijos mokiniai vyko į mokomąją- dalykinę ekskursiją. Tai buvo integruota biologijos- lietuvių kalbos pamoka netradicinėje aplinkoje. Pamoką vedė gimnazijos biologijos mokytoja metodininkė Rūta Jankauskienė ir progimnazijos lietuvių kalbos vyresnioji mokytoja Lina Andriulienė.
Vaižganto gimnazijos 2B,3A, 3B, 4A, 4B,4C klasių gimnazistai ir progimnazijos 8B klasės mokiniai važiavo į Rygą (Latvija). Mokiniai lankėsi Rygos zoologijos sode, įkurtame 1912 metais, Gamtos istorijos muziejuje, įkurtame 1845 metais, Rygos senamiestyje. Netradicinėje aplinkoje vyko biologijos- lietuvių kalbos pamoka. Ekskursijos pradžioje buvo skirtos biologijos ir lietuvių kalbos užduotys, kurias mokiniai turėjo atlikti stebėdami gyvūnus zoologijos sode, apsilankę Gamtos istorijos muziejuje. Diferencijuotas užduotis gavo ir gimnazistai, ir progimnazijos mokiniai: skirstė gyvūnus pagal klasifikavimo rangus, apibūdino nariuotakojų gyvūnų klasę, turėjo išsiaiškinti, atpažinti gyvūnus, įtrauktus į Raudonąją knygą, susipažino su Galapagų roplių populiacija. Medžiagą aprašyti ir sudėti į mokomąsias skaidres. Aštuntokams skirta užduotis prisiminti gyvūno aprašymą, žinutės kaip žanro požymius, jos rašymo principus ir šias žinias pritaikyti praktiškai - parašyti žinutę apie dalykinę- mokomąją ekskursiją.
Mokiniai stebėjo gyvūnus, jų elgseną, fotografavo juos, domėjosi gyvenimo sąlygomis, susipažino su jų rūšimis. Gamtos istorijos muziejuje, išklausę gidės pasakojimo, sužinojo, kaip klasifikuojami augalai, vabzdžiai ir mineralai, susipažino su Žemės istorija, ugnikalnių atsiradimu, domėjosi žmogaus evoliucija.
Ekskursijos pabaigoje mokiniai žavėjosi Rygos senamiesčiu, kuris yra įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą, o jo architektūrą galima lyginti su kitais žymiausiais pasaulio miestais. Nuostabūs vaizdai, atsivėrę nuo Šv. Petro bažnyčios bokšto, nepaliko nei vieno abejingo. Didžiausio Baltijos šalių miesto grožis, jo architektūra, senamiesčio grįstos gatvės, Vermonto parkas sužavėjo visus mokinius.
Kitokia pamoka netradicinėje aplinkoje paliko visiems didelį įspūdį. Tai paskatino motyvaciją įsitraukti į bendrą darbą, domėtis biologija ir savo įgytas žinias pritaikyti praktiškai.

Lina Andriulienė, Vaižganto progimnazijos lietuvių kalbos mokytoja
Rūta Jankauskienė, Vaižganto gimnazijos biologijos mokytoja

Hits: 1133