Spalio 10 diena – Pasaulinė košės diena

DSC00160Spalio 10-ąją 61 tūkstančių priešmokyklinukų ir pradinukų visoje Lietuvoje savo rytą pradėjo maistingais košės pusryčiais – taip mažieji paminėjo jau tradicija Lietuvoje tapusią Pasaulinę košės dieną.
Prie bendrovės „Malsena Plius" iniciatyva rengiamos šventės, prisijungė ir mūsų progimnazijos pradinio ugdymo grupė ir pradinės klasės. Mažieji mokiniai ir mokytojai spalio 10-osios pamokas pradėjo netradiciškai – ryte ant mokyklinio suolo juos pasitiko ne knygos ir sąsiuviniai, o garuojančios avižinės košės su braškėmis, bananais ir pienu, dubenėliai. Mokiniams košė patiko. Kiekvienas mokinys gavo po pratybų knygelę, kurioje susipažino su veikėjais-tyrinėtojais Dribsiu ir Dribse, jie padėjo išsiaiškinti neišsenkančios energijos šaltinius.
Visavertė vaikų mityba prasideda nuo privalomų sveikų pusryčių, kuriems labiausiai tinka įvairios košės. Košėse yra daugiau nei 15 organizmui būtinų medžiagų: vitaminų, mineralų, aminorūgščių, angliavandenių, augalinių riebalų. Košėse esančios skaidulinės medžiago stiprina imunitetą, suteikia energijos. Visuomenės sveikatos specialistai tikina, kad pusryčiaujantys vaikai lėčiau pavargsta, greičiau susikoncentruoja, geriau mokosi, geriau lavinama jų ilgalaikė ir trumpalaikė atmintis. Yra pastebėta, kad netinkama mityba turi įtakos ir vaikų mokslo rezultatams.
Valgydami košę pusryčiams, padidinate dėmesio koncentraciją visos dienos metu.
Ingrida Kasperavičiūtė, pradinių klasių mokytoja metodininkė

Loreta Kučinskienė,
visuomenės sveikatos priežiūros specialistė

Hits: 1158