Sporto ir sveikatingumo diena

DSC 0020Rugsėjo 29 diena Vaižganto progimnazijos 5-8 klasių mokiniams buvo sportinė. Ugdymą kita forma organizavo Vaida Apšegienė, direktorės pavaduotoja ugdymui, Ilma Pipirienė ir Nijolė Poškienė, kūno kultūros mokytojos, auklėtojos.
5-6 klasių mokiniai pasiskirstė į įvairiapuses veiklas: atliko rytines mankštas su Justinu Kvietelaičiu, laisvųjų imtynių treneriu, mokėsi savigynos kartu su Arūnu Masalskiu, karatė klubo ,,Kentauras'' prezidentu , mokiniai rungtyniavo žaidžiant krepšinį, futbolą, kvadratą, prieš žaidimą gavę išsamių patarimų iš Luko Pipiro ir Mindaugo Urbonavičiaus, krepšinio ir futbolo trenerių, Ilmos Pipirienės, kūno kultūros mokytojos metodininkės.
Pažintis su vaikų joga, aerobika ir funkcine treniruote su gumomis 7-8 klasių mergaitėms sukėlė daug gerų emocijų, pamokas organizavo Rasa Pocienė, jogos instruktorė, Rita Dirmeikienė, Lizdeikos gimnazijos aerobikos mokytoja, ir Jolanta Terminienė, judesio korekcijos specialistė.
7-8 klasių berniukai iš Tado Grimailos ir Audriaus Steponavičiaus, Radviliškio oro bataliono karininkų, sužinojo, kaip privalo elgtis tikri vyrai. Pasimankštinę gimnazijos aikštyne, pasimokę rikiuotės elementų, vaikinai kartu su karininkais skanduodami nubėgo iki Eibariškių tvenkinio, kur laukė paruoštas kliūčių ruožas. Mokiniai susiskirstė į grupes po tris, išsirinko komandos pavadinimą ir pradėjo rungtyniauti. Greičiausios ir mikliausios buvo ,,Žvėrių'', ,, Vėjo'' ir ,,Skaldytojų'' komandos. Kiekvienam mokiniui buvo įteiktos dovanėlės. Paauglius, suvyriškėjusius, parungtyniavusius gryname rudeniškame ore, progimnazijos kieme mergaitės pasitiko plojimais. Vėliau visa progimnazijos bendruomenė susipažino su oro bataliono ginkluote, klausėsi pristatymo-paskaitos ,,Lietuvos kariuomenė.''
Sportinė ir sveikatingumo veikla tęsėsi klasėse su auklėtojomis. Išklausę auklėtojų paskaitos, padiskutavę, pakalbėję apie nuveiktas veiklas, ėmėsi kūrybiškos dalies –plakato ,,Judėjimas – sveikata'' kūrimo.
Vaižganto progimnazijos administracija, mokiniai ir mokytojai tikisi, kad ši veikla taps kasmetine tradicija.

D.Mikšienė, neformaliojo švietimo mokytoja

Hits: 981