Akcija „Apibėk mokyklą‘‘

DSC00117Rugsėjo 12 d. Radviliškio Vaižganto progimnazijos pradinių klasių mokiniai ir jų auklėtojos prisidėjo prie visoje šalyje skelbiamos ,,Judriosios savaitės.''
Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras (SMLPC), remdamasis Škotijos patirtimi, inicijavo akciją „Apibėk mokyklą" ir kvietė joje dalyvauti visus pradinių klasių mokinius ir mokytojus bei kitus mokyklų darbuotojus.
Prieš ketverius metus, šios akcijos idėja, kilo Škotijos pradinių klasių mokytojai, kuri susirūpinusi pastebėjo, kad vaikai per mažai aktyviai juda. Šią bėgimo apie mokyklą iniciatyvą puikiai priėmė vaikai, taip pat ji pasirodė patraukli tėvams ir mokytojams. Akcija davė teigiamų rezultatų: sumažėjo antsvorio turinčių vaikų skaičius, vaikai ėmė mažiau sirgti, pagerėjo jų fizinės galimybės, darbingumas.
Šiandieniniai mokiniai daug laiko praleidžia sėdėdami prie televizoriaus ir kompiuterio ekranų, į mokyklą jie dažnai atvežami automobiliais ar mokykliniais autobusais. Vaikai, nepatirdami judėjimo džiaugsmo ir negalėdami psichologiškai „išsikrauti", tampa pasyvūs ir abejingi, prastėja imlumas informacijai, tokiems vaikams sunku susikaupti pamokų metu. Sumažėja jų atsparumas ligoms, susilpnėja raumenys ir raiščių sistema, formuojasi nenormali laikysena. Nejudėjimas – tai šiuolaikinių vaikų sveikatos rykštė.
Rugsėjo 12 – 23 d. akcija „Apibėk mokyklą" vyko Vaižganto progimnazijoje. Joje dalyvavo visos pradinės klasės ir jų mokytojos. Dvi savaites kiekvieną dieną, pertraukų metu, pradinukai bėgo apie mokyklą, kad į klases grįžtų žvalesni, linksmesni, darbingesni, atidesni, ir aktyviai dalyvautų pamokose.
Bėgimo laikas – tai bendravimo laikas, kada galima būti kartu su savo draugais. Tai ne varžybos, tai ne konkursas, tai tiesiog – buvimas kitaip.
Radviliškio rajono visuomenės sveikatos biuras dėkoja visiems progimnazijos moksleiviams prisidėjus prie akcijos!

Loreta Kučinskienė, visuomenės sveikatos priežiūros specialistė

Hits: 925