Vaižgantukų amatų diena

20151125 103350Lapkričio 23 – 25 dienomis Radviliškio Vaižganto progimnazijoje PUG ir 1 – 4 klasių mokiniams organizuoti ,,Amatų dienos" edukaciniai užsiėmimai.
Patys mažiausieji PUG mokinukai ir pirmokai vyko į Šiaulių ,,Aušros" muziejaus (ŠAM) Edukacijos centrą. Čia vaikai dalyvavo edukaciniuose užsiėmimuose ,, Archeologinis kostiumas ir virvučių vijimas su akmenukais", ,,Puodų lipdymas senoviniais būdais", ,,Daraktorinė mokykla". Mokiniai daug naujo sužinojo apie senovinius rūbus bei papuošalus, taikant dar iš vikingų perimtą vijimo būdą, nusivijo vieną iš archeologinio kostiumo elementų – spalvotą virvutę. Susipažinę su senovės žmonių gyvensena kiekvienas iš molio nusilipdė puoduką. Daraktorinėje – slaptojoje lietuviškoje mokykloje mokiniai sužinojo, kokios buvo tuometinės mokymosi sąlygos, mokymosi priemonės, kaip dirbo daraktoriai. Pratybų metu rašė žąsies plunksna ant medinių lentelių. ŠAM Edukacijos centre 4c klasės mokiniai dalyvavo dailyraščio pamokėlėje, mokėsi dailaus ir taisyklingo rašto, o edukaciniame užsiėmime ,, Žvakių liejimas" sužinojo žvakės atsiradimo istoriją, su žvakėmis susijusius papročius, žvakių liejimo būdus bei pasigamino po žvakę. 3a klasės mokiniai lankėsi ŠAM Žaliūkių malūnininko sodyboje, klausėsi pasakojimo apie sunkų duonos kelią nuo sėjos iki stalo, valstiečių buityje gyvavusias duonos kepimo tradicijas, papročius. Visi vaikai turėjo galimybę patys iš tešlos padaryti ir iškepti savo duonos kepaliuką.
2a ir 2b klasės mokiniai vyko į Skėmių kaimą (Radviliškio raj.). Edukacinio užsiėmimo ,,Traktieriaus meduolių kepimas" metu kartu su traktieriaus gaspadine Marcele vaikai mokėsi kepti meduolius pagal senovines tradicijas, skanavo meduolinio pyrago su arbatėle, žaidė liaudies žaidimus. Iškeptus ir papuoštus meduolius mokiniai parvežė namiškiams lauktuvių.
Trečiokai ir ketvirtokai pabuvojo Pakiršinio dvare (Radviliškio raj.) įsikūrusiame amatų centre ir dalyvavo edukaciniame užsiėmime ,, Devyni darbai, dešimtas badas". Čia mokiniai iš molio nusilipdė lėkštutes, pasigamino kalėdinį žaisliuką - paukštelį iš odos, kepė kūčiukus. Vėliau vaišinosi žolelių arbata ir pačių pasigamintais kūčiukais.
Tradicine tapusios ,,Amatų dienos" edukacinių užsiėmimų metu mokiniai įgijo naujų žinių, pasigamino įdomių darbelių. Dirbdami įvairiose edukacinėse aplinkose vaikai bendravo tarpusavyje, bendradarbiavo, patyrė kūrybos džiaugsmą, daug teigiamų emocijų.

Aušrytė Švėgždienė, pradinių klasių vyresnioji mokytoja

Hits: 1033