Apie saugų eismą – kartu su Amsiumi, Atšvaitu ir policijos pareigūnais

DSC 0483Vaižganto progimnazijos pradinių klasių mokytojų ir Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Radviliškio rajono policijos komisariato pareigūnų nuomone, saugaus vaiko elgesio įgūdžių ugdymas kelyje yra sistemingas ir nuoseklus procesas. Pareigūnai ir mokytojai daug dėmesio skiria saugaus vaikų elgesio praktinių žinių įgijimui ir atnaujinimui bei įgūdžių formavimui.
Vaižganto progimnazijos pedagogai kartu su bendruomenės pareigūnais, tęsdami darbą saugaus eismo srityje, rugsėjo 9 d. organizavo renginį ,, Būk saugus".
Mažiesiems pirmokėliams ir antrokėliams klasėse buvo rodomi mokomieji filmukai „Policijos bičiulio Amsio patarimai". Šie filmukai sulaukė didelio susidomėjimo. Mažieji eismo dalyviai klausė pareigūnų ir Amsio patarimų, kaip nereikėtų elgtis gatvėje, kaip tamsiuoju paros matu kelyje būti matomais. Klasėse mokinukus aplankė bendruomenės pareigūnas Aivaras Kardašius ir naujasis Amsiaus bičiulis Atšvaitas. Šis Šiaulių policijos personažas ne tik linksmino pirmokėlius savo nuostabia išvaizda, bet ir įtikinamai aiškino, kaip saugiai pereiti gatvę, kaip teisingai nešioti atšvaitus. Po pamokos pirmokėliai, lydimi Atšvaito, policijos pareigūno bei pedagogų iškeliavo pasitikrinti žinių į gatvę. Na, o tuo tarpu bendruomenės pareigūnė Lina Laužadienė 3-4 klasių moksleiviams vedė pamoką ,,Kaip keliauti miesto gatvėmis". Po pamokos, padedant pedagogams, buvo surengta viktorina apie saugų eismą. Viktorinos metu vaikai aktyviai atsakinėjo į pateiktus klausimus ir už teisingus atsakymus buvo apdovanoti atšvaitais, knygelėmis. Ketvirtokai po pamokos ir viktorinos saugiai atkeliavo į Radviliškio policijos komisariatą, kur jų jau laukė bendruomenės pareigūnė Lina Laužadienė. Čia jiems buvo pravesta ekskursija po policijos komisariatą. Moksleiviai susipažino su įdomiausiomis komisariato vietomis: operatyvaus valdymo grupės patalpose visi galėjo išvysti, kaip dirba policijos pareigūnai, gaunantys pranešimus apie įvykius ir valdantys pajėgas, kurios vyksta į iškvietimus. Taip pat visų laukė naujas Patrulių būrio automobilis, kuriame galima buvo ir pasėdėti, ir apžiūrėti visą jo komplektaciją.
Renginio metu įgytas žinias ir įgūdžius moksleiviai perkėlė ant popieriaus - jie klasėse su mokytojomis piešė piešinius ,,Saugok mane mažą", kuriuos eidami namo dalino vairuotojams. Na, o pareigūnai mokinių piešinius perkels į lankstinukus ,,Būk saugus kelyje".

Pradinių klasių mokytoja, A. Slanksnienė

Hits: 1134