Vaikų vasaros dienos stovykla „Už saugią vaikystę“

11865355 1061188383894145 932647622 oRugpjūčio pirmąją savaitę Radviliškio Vaižganto progimnazijoje vyko vaikų vasaros dienos stovykla „Už saugią vaikystę", kurią organizavo Lietuvos sakaliukų sąjungos Radviliškio skyrius (stovyklos vadovės ir organizatorės Živilė Gelažienė, Inesa Karsten, Aistė Balčiūnaitė ir Indrė Grigaliūnaitė). Šios stovyklos tikslas įvairių veiklų pagalba įgyvendinti vaiko teisių ugdymo metodiką, išmokti gerbti vieniems kitus, būti pagarbiems, empatiškiems, suvokiantiems savo teises ir pareigas, ugdyti vaikų kūrybiškumą, formuoti teigiamus socialinius įgūdžius, padėsiančius jiems geriau įsitraukti į socialinį gyvenimą mokykloje, kieme, vietos bendruomenėje ir visuomenėje.
Kiekviena stovyklos diena turėjo konkrečias tai dienai skirtas veiklas. Saulėta diena prasidėdavo smagiais grupės formavimo pratimais „Vardų užuolaida", „Stebuklinga dėžutė", kurie padėdavo vaikams atsipalaiduoti, pradėti komunikuoti tarpusavyje, paskatindavo vienas kito pažinimą. Po jų vykdavo žaismingi jogos užsiėmimai, kurių metu vaikai buvo mokomi sutelkti dėmesį bei gerinti fizinę būklę. Vasaros stovyklos užsiėmimų metu buvo organizuojami žaidimai „Vaikas kaip aš", „Pareigų gėlė", kurie vaikams padėjo susipažinti ir įsisavinti Jungtinių Tautų vaiko teisių konvencijos deklaruojamas teises, primenant vaikams, kad jie turi ne tik teises, bet ir pareigas. Žaidimai „Pavojaus signalas" ir „Kur kreiptis pagalbos?" padėjo vaikams išmokti ieškoti galimų sprendimo būdų iš sunkių situacijų, nurodant jiems kelius, kur galima kreiptis pagalbos. Šiek tiek atsipūsti ir atsipalaiduoti leisdavo kūrybiškos užduotys, kurių metu vaikai naudodami dažus ir savo pirštukus piešė saugią savo vaikystę, po jų laukdavo linksmosios estafetės, kurios leido vaikams atsigaivinti nuo karštos saulės bei smagiai paišdykauti. Kiekviena stovyklos diena baigdavosi gražia diskusija ir aptarimu apie tai ką naujo vaikai sužinojo užsiėmimų metu ir kas paliko didžiausią įspūdį.
Džiugu, jog stovykla „Už saugią vaikystę" padovanojo vaikams šypsenas veiduose, kurios primena, kad dienos praleistos stovykloje buvo kupinos geros nuotaikos, neišdildomų įspūdžių ir naujų žinių.
Stovyklą finansavo Radviliškio rajono sabvivaldybė.

Hits: 1032