Saulėtais vasaros takais

DSC 0463Birželio 2 – 10 dienomis Radviliškio Vaižganto progimnazijoje organizuota vaikų vasaros poilsio stovykla ,,Saulėtais vasaros takais''. Atsižvelgiant į tai, kad 2015 metai paskelbti Lietuvos etnografinių regionų metais, 2 – 5 klasių socialiai remtinų šeimų vaikai stovykloje turėjo galimybę susipažinti su Lietuvos etnografiniais regionais, senaisiais lietuvių papročiais, išbandė liaudies amatus, išmoko liaudiškų žaidimų, dainų, galėjo prasmingai, aktyviai leisti laiką, ugdyti saviraišką.
Stovyklos atidarymo dieną mokiniai susipažino su stovyklos programa ir vadovais, išklausė saugaus elgesio instruktažą, sukūrė stovyklos dainą, žiūrėjo skaidres ,,Lietuvių tautiniai rūbai", gamino, stovyklos emblemas, piešė piešinius tautiniais motyvais ,, Mano tautinis kostiumas". Radviliškio centrinėje bibliotekoje mokiniai kartu su Daiva Mikšiene, lietuvių kalbos mokytoja metodininke, žiūrėjo Gustavo enciklopedijos laidą apie Lietuvos etnografinius regionus, žaidė edukacinį žaidimą ,,Lietuva – mano šalis", pabuvojo vaikų ir suaugusiųjų literatūros skyriuose, apsilankė Radviliškio turizmo centre. Vaikai daug sužinojo apie Radviliškio rajono ir respublikos lankytinas vietas, apžiūrėjo suvenyrus, lankstinukus, brošiūras su Radviliškio vaizdais, simbolika. Neišdildomą įspūdį stovyklautojams paliko išvyka į Lietuvos liaudies buities muziejų Rumšiškėse. Mokiniai aplankė visų etnografinių regionų sodybas, susipažino su senovine lietuvių buitimi, dalyvavo edukaciniame užsiėmime ,, Molis" . Užsiėmimo metu klausėsi paskaitėlės apie molį ir jo savybes, lipdė iš molio darbelius, kuriuos parsivežė namo. Vaikai pabuvojo ir Radviliškio kultūros centre, dalyvavo susitikime su etnografinio ansamblio ,,Aidija" muzikantais, mokėsi liaudies dainų ir šokių. Stovyklautojus aplankiusi liaudies meistrė Regina Martyšienė išmokė vaikus pinti apyrankes iš siūlų. Mokiniai su dideliu džiaugsmu jas pynė sau ir dovanojo draugams. Genovaitė Orlova, progimnazijos pradinių klasių mokytoja, mokė vaikus karpinių meno. Mokiniai liaudies motyvais pasigamino gražias ,,širdutes". Daug teigiamų emocijų vaikai patyrė liaudies šokių ir dainų rytmečio metu: skambėjo linksmos dainos, sukosi šokių - žaidimų rateliai. Progimnazijos stadione stovyklautojai žaidė įvairius sportinius žaidimus, dalyvavo komandinėse lenktynėse, žaidė mini futbolą, kvadratą.
Stovyklos uždarymo dieną mokiniai įvairių veiklų metu patirtus įspūdžius, emocijas perkėlė į piešinius, trumpais laiškučiais dėkojo stovyklos vadovams už turiningą poilsį ir įdomią veiklą. Stovyklos vadovė Audronė Slanksnienė visiems vaikams įteikė padėkas už gerą stovyklos lankymą, aktyvią veiklą. Stovyklautojai džiaugėsi, kad tiek daug naujo sužinojo apie Lietuvos regionus, amatus, išmoko naujų liaudies dainų ir žaidimų, susirado naujų draugų. Plinkėję vieni kitiems saulėtų ir saugių atostogų, vaikai skirstėsi į namus tardami vieni kitiems - ,,Iki kitos vasaros !".

Aušrytė Švėgždienė, pradinių klasių vyresnioji mokytoja

Hits: 1035