Išvyka į Biržus

P1070387Gegužės 22 dieną mes, 5a klasės mokiniai, ir auklėtoja Živilė Gelažienė, išvažiavome aplankyti Biržų, garsėjančių savo žymiomis istorinėmis vietomis.
Savo kelionę pradėjome Likėnų sanatorijoje. Tai labai jauki, rami kurortinė vieta, kurioje įsikūrusi reabilitacinė ligoninė. Likėnai garsūs savo gydomuoju mineraliniu vandeniu. Toliau savo kelionę tęsėme močiutės Aldonos sodyboje. Joje pamatėme gausybę įvairiaspalvių augalų, kuriuos puoselėja sodybos savininkė, triūsusi ilgus dešimtmečius. Vėliau aplankėme Biržų bastioninę pilį. Pilies muziejuje stebėjome eksponatus, klausėmės gidės, pasakojančios apie šio krašto istoriją ir kultūrą.
Labiausiai man ir klasės draugams patiko vaikščioti per Širvėnos ežero tiltą . Tai pats seniausias dirbtinis telkinys Lietuvoje. Jis jungia Biržų miestą ir Astravo dvaro sodybą.
Galiausiai aplankėme visiems žinomą įgriuvą „Karvės olą". Pasak legendos, kadais joje prasmego karvė. Važiuodami atgal, Pasvalyje, aplankėme smegduobių parką. Ten visi smagiai pasisupome ant sūpynių , čiuožinėjome ant čiuožyklų, žaidėme gaudynių.
Iš kelionės grįžome labai patenkinti, nes daug sužinojome, gražiai pabendravome, visi buvome geros nuotaikos.

Simona Buivytė, 5a

Hits: 907